Cestovat obytným vozem chce stále více lidí

Naplánovat si čas na dovolené jen a pouze podle svých představ, bez ohledu na otevírací doby a časová omezení umožní cestování s obytnou dodávkou. Nejen proto tento typ dovolené volí stále více lidí.

Přijedete, zaparkujete a relaxujete. Zastavíte jen tam, kde se vám líbí a zůstanete tam tak dlouho, jak chcete. Jedno ráno snídáte s výhledem na okolní hory, druhé jste na břehu rybníka a třetí ve stínu borovicového lesa. Pokud cestujete s obytným vozem, jsou taková rána běžná, a na rozdíl od stanu máte zajištěné také pohodlí. Půjčit si obytný vůz můžete kdykoli a strávit na cestách dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend. Skloubíte komfortní spaní a zázemí s možností cestovat a objevovat nová místa, aniž byste se museli na jedno z nich vázat. Hotel nebo penzion přes den nepřestěhujete, obytnou dodávku či auto ano. Cestu si můžete dopodrobna naplánovat a nebo to vzít jako dobrodružství a jet tam, kam vás zrovna silnice povedou.

Právě nedostatek pohodlí při cestování bývá to, co mnoho lidí odradí a raději si vyberou ubytování v hotelu, ze kterého jezdí na výlety a zase se do něj vrací. Přeci jen jsou ale pak omezeni určitou vzdáleností, zatímco s obytným vozem můžete každý den pokračovat ve své cestě. Ne každého baví spát pod stanem, bát se zimy a deště a budit se s bolavými zády. Obytné vozy a dodávky naopak nabízí komfortní způsob cestování, u kterého si o cíli i času výletů rozhodujete sami. K jízdě s obytným vozem stačí řidičský průkaz pro řízení osobních aut do 3500 kg, nejsou nutné žádné speciální zkoušky ani další doklady. Půjčovna obytných aut má většinou k dispozici více vozů, můžete si tak vybrat podle svých požadavků. Vybavení obytných aut bývá různé podle kategorie, od základního u obytných dodávek až po opravdu luxusní.

Víkend na rybách, týden cestování po krásách naší vlastni nebo okružní cesta po hranicích okresu. Možné je cokoli, co vás napadne a co budete chtít během svých dnů volna navštívit.