Dovolená v kempu nemusí být vždy pod stanem

Na oblíbená místa se vracíme rádi na prodloužený víkend i delší dovolenou. Stále populárnější jsou pro ubytování kempy, které nám zajistí zázemí i pocit dobrodružství. Není ale nutné v nich spát jen pod stanem, pohodlnější možnost nabízí obytná dodávka.

Při řešení dovolené se musíme rozhodnout, jestli zůstat na jednom místě a ubytovat se v hotelu či kempu nebo zvolit variantu s přesuny a řešením noclehu až na místě. S ohledem na pohodlí a bezpečí většinou vybereme variantu první a ubytujeme se na jednom místě, odkud pak vyrážíme na výlety a za zábavou. Pak máme ale i třetí možnost, která je v posledních letech stále oblíbenější.

Užít si dovolenou s obytnou dodávkou a mít tak svobodu v rozhodování o tom, kdy a kam se chceme podívat a zároveň i veškerý komfort v zázemí.

U klasických zájezdů jsme závislí na hromadné organizaci výletů, pevných termínech podávání snídaně a také místě, kde jsme ubytovaní. Pokud se nám tam nelíbí, můžeme jen dovolenou přetrpět nebo se vrátit domů. Když ale jedete s obytným vozem, je časový plán jen ve vaší režii. Snídaně třeba v poledne, večeře pod hvězdami uprostřed noci a na výlet můžete jet, až se vám bude chtít. Velkou výhodou je i to, že když se na nějakém místě nebudete cítit dobře, jednoduše popojedete na jiné. Oproti stanu nabízí obytná dodávka pohodlí a také bezpečné místo pro spaní i uložení věcí. Navíc na ni nemusíte šetřit a pořizovat si vlastní, na prodloužený víkend i dovolenou si jednoduše zapůjčíte auto v půjčovně obytných vozů. Užijete si svobodu v tom, kam a kdy chcete jet, a zároveň pohodlné spaní jako v hotelu. Rozmary počasí vás už nezaskočí, nemusíte se bát deště ani chladu v noci.