Na dovolené s obytnou dodávkou vás nikdo neomezuje
>

Možnost odjet z místa, kde se nám nechce trávit čas, při ubytování v hotelu nemáme. Zato když cestujeme obytným autem, můžeme si dovolenou udělat podle svých představ.

Plány na dovolenou se nakonec od reality často liší. Ať už nás překvapí ubytování, časová náročnost nebo počasí, musíme měnit a improvizovat nebo se přizpůsobit. Především na organizovaných zájezdech si tak nemůžeme věci plánovat podle svých potřeb, ale podle otevírací doby recepce, stanovených hodin na podávání snídaní nebo hromadného odjezdu, který určí průvodce. Tohle všechno ale můžeme zapomenout, když vyrazíme na dovolenou s obytným vozem. Sami si určíme, kdy a kde budeme nocovat, v kolik chceme snídat a jak dlouho budeme na kterém místě. Nevadí, že jsme vstávali pozdě a je čas spíše na oběd, než na snídani. V obytných vozech je vestavěná a plně funkční kuchyňka, takže si kávu i něco dobrého připravíme kdykoli během dne

Stejnou svobodu máme i během cesty, kdy záleží jen na našem rozhodnutí. Je několik kilometrů od naší trasy turisticky zajímavé místo, které stojí za to navštívit? Nic nám nebrání si udělat zajížďku a podívat se tam. S campervanem jsme páni svého času i plánů, a tak pokud vyloženě nespěcháme za určitým cílem na určitý čas, můžeme si během cesty dělat přestávky nebo zajížďky tak často, jak jen chceme. To s cestovní kanceláří nelze, ale po vlastní ose si můžeme plány uspořádat podle sebe. Stejně tak máme možnost volby, když se nám na daném místě nelíbí. S pokojem na hotelu, kde máme strávit týden, toho moc v případě nespokojenosti nesvedeme, ale s obytnou dodávkou to není žádný problém. Jednoduše odjedeme jinam, kde se budeme cítit lépe. Svůj hotelový pokoj si totiž vezeme s sebou.

Obytné vozy nabízí možnost poznat nejen nová místa, ale třeba i ta již známá, jen z jiného pohledu. Naprostá svoboda v rozhodování o tom,jak a kde chceme své volno strávit, patří mezi hlavní důvody, proč je tento typ cestování v posledních letech stále populárnější.