Podzimní dovolená s obytnou dodávkou? Pět důvodů, proč na ni vyrazit

Stále častěji si páry i celé rodiny půjčují obytná auta a odjíždí na dovolenou podle svých představ. Babí léto je ideální doba na turistiku a s obytnou dodávkou můžete jet kamkoli se vám zlíbí.

Nejčastější důvod k půjčení obytného auta je možnost zařídit si volno přesně podle svých představ a neomezovat se jen na poznávání jednoho místa. Důvodů je ale mnohem více.

  • Sami si určíte cíl své trasy a je jen na vás zda to bude hned na začátku nebo až na konci vaší dovolené. Můžete si připravit už doma itinerář a naplánovat každý kilometr nebo pojmout cestu jako dobrodružství a rozhodovat se podle aktuální nálady nebo počasí.
  • To, jak dlouho kde zůstanete, si určíte také vy. Vypadá vybraný kemp úplně jinak než na fotkách na internetu a moc se vám tam nelíbí? Tak odjeďte jinam, kde se budete cítit lépe. Výhodou dovolené s obytnou dodávkou je právě možnost odjet, když se vám někde nelíbí. Chtěli jste do hor, ale začalo se zhoršovat počasí? Zůstaňte v údolí o pár dní déle a užijte si lenošení a výlety po okolí.
  • Kufry a tašky nemusíte pořád nosit z auta a do auta, jednoduše je máte pořád s sebou. Na poznávacích zájezdech s cestovní kanceláří přejíždíte z místa na místo a musíte každé ráno sbalit kufry a večer je zase vybalit. V campervanu to není nutné, vybalíte jednou a pak už jen věci používáte, stejně jako doma. Dostatek úložných prostor schová vše, co je potřeba.
  • Pro řízení obytných dodávek není potřeba žádný speciální řidičský průkaz, stačí ten pro osobní vozy do 3500 kg.
  • Užijete si dobrodružství, kdykoli chcete. Při krásné noci můžete spát venku, na procházku se vydat třeba o půlnoci a snídat s výhledem, který se vám líbí.

Pohodlí a svoboda, to jsou dvě věci, které obytný vůz dokáže skvěle kombinovat. Babí léto může mát úplně jiný rozměr, než jste zvyklí.