Popularita obytných dodávek roste. Víme proč

Podzimní dovolené mají své kouzlo, příroda je krásně barevná a na výletech nás netrápí letní horka. Chladnější dny ale nepřejí cestování z místa na místo, protože na stanování už bývá zima. Řešením je obytná dodávka.

Na své si na podzim přijdou milovníci houbaření, turistiky i přírody. Co ale dokáže dovolenou nebo jen prodloužený víkend zaručeně zkazit, je počasí. Déšť, vítr a zima v noci už nejsou tak skvělé pro stanování nebo dokonce spaní pod širákem. Místo cestování a poznávání krajin tak většinou vybereme hotel nebo pension na jednom místě, kde máme v noci sucho a teplo, ale jsme limitování dojezdovou vzdáleností. Navíc je často určeno, v kolik se podávají snídaně, v kolik oběd a možností na svobodnou volbu moc nezbývá. Pokud ale cestujete campervanem, můžete si snídani nebo oběd dopřát kdykoli se vám zlíbí a ještě si k tomu vybrat i výhled. Zajištěné, na rozdíl od stanu, máte také pohodlí v noci i ve dne a ochranu před deštěm i chladem. Půjčit si obytný vůz a vyrazit na delší dovolenou nebo jen prodloužený víkend je stále populárnější řešení. Umožňuje totiž skloubit svobodu cestování a zázemí i pro nepříznivé počasí.

Právě počasí se svými rozmary může často za to, že i když bychom na podzim více cestovali, raději zůstaneme doma. Asi nikdo netouží po suvenýru z dovolené v podobě rýmy a nachlazení, spaní na karimatce také není úplně pro každého a krčit se ve stanu při lijáku také není skvělý zážitek. Obytná dodávka nabídne pohodlné spaní, dostatek odkládacích prostor a také funkční vestavěnou kuchyňku, takže si můžete svou vysněnou snídani připravit kdykoli a kdekoli. Přípojka pro elektřinu je samozřejmostí, stejně jako možnost ledničky a dalšího vybavení pro co největší pohodlí.

Svou dovolenou si můžete naplánovat nebo nechat vše náhod. Tam, kde se vám líbí, zůstanete déle a kde nejste spokojeni jednoduše dlouho nebudete.